Hebei Mutian Solar Energy Technology Development Co., Ltd. on yksi luotettavimmista solis s6 5-8kw kolmivaiheinvertterin valmistajista ja toimittajista Kiinassa, ja se tukee myös räätälöityjä palveluita. Tervetuloa ostamaan edistynyt solis s6 5-8kw kolmivaiheinen invertteri varastossamme tehtaalta.
Tuotteen kuvaus
mikä on Solis S{0}}KW kolmivaiheinen invertteri?

Mutian Solar Systemsillä luomme energiaratkaisuja, jotka määrittelevät rajat uudelleen. Yhteistyö Solisin kanssa Solis S6 5-8KW-kolmivaiheisen invertterimoduulin sisällyttämiseksi modulaarisiin aurinko-varastointijärjestelmiimme esittelee yhteisöille ja kotitalouksille valtavan muutoksen energiassa - miten he näkevät sen, käyttävät sitä ja rekistereistä, joissa sitä hallinnoidaan. Tämä ei ole vain tuotekumppanuutta; se on energiaekosysteemien uudelleen-näkeminen eläviksi mukautuviksi verkostoiksi, jotka kasvattavat kestävyyttä, älykkyyttä ja synkronointia luonnon kanssa.
mitkä ovat Solis S{0}}KW Three Phase Inverter -tapaukset?
Mutianin S6-EH2P-modulaarinen joustavuus tuo aivan uudet skaalautuvuuden tasot ja ilmentää Mutianin näkemystä skaalautuvasta energiariippumattomuudesta hajauttamisen kautta. Tilanteissa, joissa verkon luotettavuus ei ole vaihtoehto, nämä järjestelmät hyödyntävät tätä invertteriä, joka mahdollistaa aurinkoenergian saatavuuden kokonaisille kylille, luoden yhdessä tälle kollektiiviselle luotettavaa, kestävää, uusiutuvaa sähköä kouluille, terveyslaitoksille ja pienyrityksille, jotka kouluttavat, tarjoavat terveydenhuoltoa ja perustavat pienyrityksiä varmistaakseen jatkuvan taloudellisen kestävyyden.
Esimerkiksi eräs Mutian-projekti Kaakkois-Aasiassa sisälsi klusteroituja S6-EH2P-inverttereitä, jotka toimittivat mikroverkkoa yli 500 kotitaloudelle. Sekä varageneraattoreiden että älykkäiden kuormansäätimien lisäyksen ansiosta ne saavuttivat 98 prosentin energiaomavaraisuuden, mikä tarkoittaa, että he eivät läheskään luottaneet tähän kalliiseen dieselin tuontiin, ja ne vähensivät lukuisia hiilidioksidipäästöjä. Tämä on energiademokratia toiminnassa, näkemys tulevaisuuden energian saatavuudesta, joka ei ole hyödyke, vaan kollektiivinen ihmisoikeus saada pääsyä.
mitkä ovat Solis S{0}}KW kolmivaiheinvertterin ominaisuudet?
• Tukee PV-tuloa jopa 160 %:iin invertterin nimellistasatehosta, mikä maksimoi aurinkoenergian käytön
• Tukee jopa 21A PV-tulovirtaa, joka on yhteensopiva tulevan tehokkaamman-PV-moduulin kanssa
• 200 % ylikuormitus 10 sekunniksi off--grid-tilassa, mikä varmistaa moottoreiden, vesipumppujen ja ilmastointilaitteiden vakaan käynnistyksen
• Saumaton päälle/pois{0}}verkkokytkentä alle 10 ms:ssa, mikä takaa keskeytymättömän virransyötön
• Tukee jaetun-vaiheen epäsymmetristä lähtöä, jokainen vaihe tukee max. 50% invertterin nimellistehoa
• Lisää akkuvaihtoehtoja, yhteensopiva minkä tahansa akun kanssa (välillä 40V-60V)
• Useita generaattoriliitäntämenetelmiä ja automaattista ohjausta, mikä mahdollistaa joustavan paikallisen käyttöönoton
• Tukee enintään 6 kpl rinnakkain, mikä laajentaa järjestelmän kapasiteettia
• Älykäs kuormanhallinta, joka pidentää kriittisten kuormien varmuuskopiointiaikaa
• Mukautettava akun varaustaso keskeytymätöntä virtaa varten
• PV vain off grid -tila alkuinvestointikustannusten pienentämiseksi
• 7-tuumainen teollisuus-kosketusnäyttö, joka tarjoaa suuremman, käyttäjäystävällisen käyttöliittymän paikalliseen käyttöön
• Tukee olemassa olevaa aurinkosähköverkkoa
• Suojausluokka IP66, sopeutuu ankariin ympäristöolosuhteisiin
Johtopäätös: Energia ihmisoikeutena
Tällä ilmaston kiireellisyyden aikakaudella yhteistyömme Solisin kanssa ei tarkoita vain innovaatioita, vaan sen mahdollistamista uudelleen. Yhdessä emme vain myy inverttereitä, vaan annamme ihmissukupolville mahdollisuuden ottaa takaisin energiatarinansa.
Suositut Tagit: solis s6 5-8kw kolmivaiheinen invertteri, Kiina solis s6 5-8kw kolmivaiheinen invertteri valmistajat, toimittajat, tehdas
Tuotteen parametrit
| TUOTESELOSTE | Solis S6-EH2P(5-8)K02-SV-YD-L Invertteri | |||
| DC-tulo (PV-puoli) | ||||
| Suositeltu max. PV-ryhmän koko | 10 kW | 12 kW | 16 kW | 16 kW |
| Max. käyttökelpoinen PV-tuloteho | 8 kW | 9,6 kW | 12,8 kW | 12,8 kW |
| Max. tulojännite | 500 V | |||
| Nimellisjännite | 330 V | |||
| Käynnistys-jännite | 90 V | |||
| MPPT-jännitealue | 90 - 435 V | |||
| Max. tulovirta | 21 A / 21 A | 21 A / 42 A | 42 A / 42 A | |
| Max. oikosulkuvirta | 24 A / 24 A | 24 A / 48 A | 48 A / 48 A | |
| MPPT-numero / Max. syötä merkkijonojen numero | 2 / 2 | 2 / 3 | 2 / 4 | |
| Akku | ||||
| Akun tyyppi | Li-ioni/lyijy-happo | |||
| Akun jännitealue | 40 - 60 V | |||
| Max. lataus/purkausteho | 5 kW | 6 kW | 7,5 kW | 8 kW |
| Max. lataus/purkausvirta | 112 A | 135 A | 190 A | 190 A |
| Viestintä | RS485 / CAN | |||
| Lähtö AC (verkon puoli) | ||||
| Nimellislähtöteho | 5 kW | 6 kW | 7,5 kW | 8 kW |
| Nimellisverkkojännite | 2L+N+PE / 220 V; L1/L2/N(PE) ;127 V (L-N) / 220 V (L1-L2)V ;120 V (LN) / 240 V (L1-L2) | |||
| Nimellisverkon taajuus | 60 Hz | |||
| Nimellisverkon lähtövirta | 20.8 A / 22.7 A | 25 A / 27.3 A | 31.3 A / 34.1 A | 33.3 A / 36.4 A |
| Max. lähtövirta | 22.9 A / 25 A | 27.5 A / 30 A | 31.3 A / 34.1 A | 36.7 A / 40 A |
| Tehokerroin | >0,99 (0,8 johtava - 0.8 jäljessä) | |||
| THDi | < 3% | |||
| Tulo AC (verkon puoli) | ||||
| Tulojännitealue | 2L+N+PE / 220 V; L1/L2/N(PE) ;127 V (L-N) / 220 V (L1-L2)V ;120 V (LN) / 240 V (L1-L2) | |||
| Max. tulovirta | 35 A | 40 A | 50 A | 50 A |
| Taajuusalue | 55 - 65 Hz | |||
| Tulogeneraattori | ||||
| Max. syöttöteho | 5 kW | 6 kW | 7,5 kW | 8 kW |
| Max. tulovirta | 20.8 A / 22.7 A | 25 A / 27.3 A | 31.3 A / 34.1 A | 33.3 A / 36.4 A |
| Nimellistulotaajuus | 60 Hz | |||
| Lähtö AC (vara-ylös) | ||||
| Nimellislähtöteho | 5 kW | 6 kW | 7,5 kW | 8 kW |
| Max. näennäinen lähtöteho | 2 kertaa nimellisteho, 10 s | |||
| Vara-vaihtoaika | < 10 ms | |||
| Nimellislähtöjännite | L1/L2/N(PE), 127 V / 220 V (jaettu vaihe); L1/L2/N(PE) ;127 V (L-N) / 220 V (L1-L2)V ;120 V (LN) / 240 V (L1-L2) | |||
| Nimellistaajuus | 60 Hz | |||
| Nimellislähtövirta | 20.8 A / 22.7 A | 25 A / 27.3 A | 31.3 A / 34.1 A | 33.3 A / 36.4 A |
| Max. AC-läpivientivirta | 35 A | 40 A | 50 A | 50 A |
| THDv (@lineaarinen kuorma) | < 3% | |||
| Tehokkuus | ||||
| Max. tehokkuutta | 96.0% | |||
| EU:n tehokkuus | 94.5% | |||
| BAT veloitetaan PV / AC max. tehokkuutta | 95.0% | |||
| BAT purettu AC max. tehokkuutta | 95.0% | |||
| Suojaus | ||||
| Ylijännitesuoja | Kyllä | |||
| Maadoitusvian valvonta | Kyllä | |||
| Integroitu AFCI 2.0 | Kyllä | |||
| DC käänteisen napaisuuden{0}}suojaus | Kyllä | |||
| Suojausluokka / Ylijänniteluokka | I / II (PV ja BAT), III (MAINS ja BACKUP ja GEN) | |||
| Dados gerais | ||||
| Max. sallittu vaiheepätasapaino (verkko ja varmuus{1}}) | 50% | |||
| Mitat (L × K × S) | 390 × 620 × 237 mm | |||
| Paino | 29,8 kg | |||
| Topologia | Muuntajaton | |||
| Oma{0}}kulutus (yö) | < 20 W | |||
| Käyttöympäristön lämpötila-alue | -25 ~ +60 astetta | |||
| Suhteellinen kosteus | 0 - 100% | |||
| Sisäänpääsyn suojaus | IP66 | |||
| Melupäästö (tyypillinen) | < 50 dB(A) | |||
| Jäähdytyskonsepti | Älykäs tuuletin{0}}jäähdytys | |||
| Max. toimintakorkeus | 4000 m | |||
| Verkkoliitäntästandardi | Inmetro140, IEEE 1547 | |||
| Turvallisuus / EMC-standardi | IEC/EN 61000-6-1/2/3/4, IEC/EN 62109-1, IEC/EN 62109-2, UL 1741, UL 1699B, FCC | |||
| Ominaisuudet | ||||
| DC-liitäntä | MC4-pistoke (PV-portti) / liitinlohko (BAT-portti) | |||
| AC-liitäntä | OT-pääte | |||
| Näyttö | 7,0" LCD-näyttö ja Bluetooth + APP | |||
| Viestintä | RS485, CAN, Valinnainen: Wi-Fi, GPRS, LAN | |||









